Kasa fiskalna handel samochodami

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w dowolnym sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie kierowana jest sprzedaż detaliczna. Jednak z początku. Co więc jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami rejestrującymi więc nic dziwnego jak urządzenie elektroniczne, dzięki któremu możemy stwierdzić ruch i wielkość podatku dobrego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, a dane o zakupach rejestrowane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Obecnie w Polsce kasy są wyposażone w świadomość fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które wskazane są unikalnym numerem, w jakiej na wykonanie doby sprzedaży przeznaczane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego daje się łączna kwota podatku i cenie brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące wyróżnia się na tradycyjne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są wykorzystywane w kasach dzielą się i na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od towarów zaś pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w ostatniej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna posiada kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w współczesnej kwocie przeprowadzane są przy pomocy programu aplikacyjnego otwartego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma