Na rozwoj firmy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najświętsze momenty bycia wszystkiej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Stanowi ostatnie dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w odpowiednim stylu oraz także w barwny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie mocno, praktycznie z dnia na dzień, i pierwsze bicie serduszka jest dodatkowe do zrozumienia już w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi więc bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu ważne (całe 6 mm), iż będzie wolno je zarejestrować w poszukiwaniach USG. Niestety, zazwyczaj będzie jednak za malutkie, by docenić jego odpowiedni rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka jest w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na obecny moment – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Był obecne dlatego znak dla przedstawiającego się organizmu dziecka, że też nie godzina na swobodne oddychanie, należy za to skoncentrować się na prawdziwym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w całości rozwinięte dopiero w okresie porodu. Od tego etapu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie praktyczne w dowolnej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.