Psychoterapeuta integracyjny

Przygotowanie do zastosowania zawodu psychoterapeuty tworzy się w terminie ukończenia studiów wyższych w Polsce. Należy zakończyć studia magisterskie lub studia medyczne. Następnie należy dołączyć do uczęszczania do grupy psychoterapii w Polsce. Szkoła musi należeć do jakiegoś z towarzystw psychoterapeutycznych zapisanych w Polsce.

http://contentis.pl/grupa-wolff/elektrotechnika/oprawy-oswietlenia-ewakuacyjnego-sygnalizacyjnego-wykonaniu-przeciwwybuchowym/exit-oprawy-oswietlenia-awaryjnego-ex-atex/

Szkoła musi oferować kształcenie w wymiarze co chwila 590 godzin zajęć praktycznych. Gra tym, konieczne jest wyprzedzenie przez 100 godzin własnego doświadczenia psychoterapeutycznego. Niezbędne istnieje zarówno przejście przez 50 godzin superwizji oraz 360 godzin stażu. Poza tym, aby zostać psychoterapeutą, potrzebne jest poznanie przez praktykę psychoterapeutyczną przez dwa lata, potrzebuje ona odbywać się pod superwizją w trakcie czteroletniego okresu szkolenia.Po ukończeniu przez szkołę psychoterapeutyczną, należy zdać egzamin certyfikacyjny w towarzystwie, do jakiego należała grupa.Osoby stawiające sobie pytanie o to jako zostać psychoterapeutą w Polsce powinny zawsze być osoba tego, że niezależnie od pewnej ścieżki, którą sobie obiorą, ważne jest stanowienie zasobnego portfela i wolnych czterech lat, jakie można przeznaczyć w sensie zdobycia odpowiednich certyfikatów pozwalających na zakładanie swej działalności lekarskiej.Każdy psychoterapeuta powinien wiedzieć psychopatologię, powinien także znać na czym liczą najróżniejsze podejścia terapeutyczne, a ponadto być świadomość prawa rządzącego regułami psychoterapii.Certyfikat zdobywa się jednorazowo, a co każdy czas trzeba go przedłużać, oraz w ostatnim przedmiotu potrzebna jest dalsza nauka. Żeby móc przedłużyć certyfikat, niezbędne jest przedstawienie dokumentów zaświadczających, że przez 5 poprzednich lat po otrzymaniu certyfikatu lub ostatniego przedłużenia certyfikatu przeprowadził znaczne ilość godzin psychoterapii. Wskazane istnieje ponad potwierdzenie tego, że przez 5 tych lat istnieli na superwizji. Powinien jeszcze stale wychodzić na szkolenia a na rozmowy. Jest wówczas zawód wymagający stałego skupienia opieki i koncentracji.